E-protokół…nagrywamy!

Przez ostatni miesiąc miałam przyjemność jako trener prawny brać udział w szkoleniach w sądach rejonowych, którego tematyka dotyczyła tematyki protokołu elektronicznego. Prócz obecnie obwiązującej formy papierowej protokołu drugim elementem protokołu będzie zapis audio lub audio video.

Już pewnie niektórzy z Państwa orientują się, że w sądach od kilku miesięcy zamontowane są kamery oraz telewizory – sprzęt ten ma na celu sporządzanie nagrań z rozpraw. To dość istotna zmiana, która z pewnością wpłynie na cały przebieg procesowania, oczywiście dla pracowników sądów jest to największa przemiana – wymagająca od nich wdrożenia się w nowy system i przebieg posiedzenia oraz wzmożoną ilość kliknięć – jednak bądźmy dobrej myśli.

Już niebawem gdy stawią się Państwo na sali sądowej zauważą że jesteście nagrywani, zapis z takiej rozprawy jest dla Państwa dostępny w następujący sposób:

  • w czytelni w specjalnie do tego przystosowanym stanowisku
  • za pomocą portalu informacyjnego
  • na nośniku danych mp. CD za opłatą.

Poniżej zapraszam do zapoznania się z informacjami na temat e- protokołu.

https://www.ms.gov.pl/pl/sady-w-internecie/e-protokol/

Opublikowane przez Mecenaska

Adw. Danuta Knapik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji w Katowicach na kierunku Prawo, ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, aktualnie prowadzi Kancelarię Adwokacką w Bielsku Białej oraz uczęszcza na studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim o tematyce „Prawo w ochronie zdrowia”. Specjalistka z zakresu prawa cywilnego, prawa w ochronie zdrowia oraz prawa autorskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: