RODO – nastroje po wdrożeniu…

W maju bieżącego roku, a dokładnie w dniu 25.05.2018 roku,  zaczęły nas obowiązywać nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Jak wynika z aktualnych badań większość przedsiębiorstw w dalszym ciągu nie wdrożyła regulaminów oraz zasad funkcjonowania związanych ze zmianami.

Tak naprawdę niewiele się zmieniło w ochronie danych osobowych osób fizycznych oraz  osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, jednak nacisk na ochronę i jej przestrzeganie znacznie się zwiększył, co więcej odpowiedzialność finansowa jaka grozi za nieprzestrzeganie zasad dotyczącychcomputer-hand-keyboard-34203 ochrony danych osobowych wśród wszystkich zobowiązanych budzi postrach.

Aktualnie w dalszym ciągu mimo upływu już kilku miesięcy zajmuję się wdrożeniem RODO w spółkach oraz prowadzę szkolenia dla firm, które mają na celu wyjaśnienie, problematyki tematu ochrony danych osobowych spełniających kryteria zgodne z rozporządzeniem europejskim. W codziennej pracy pojawia się nieraz pytanie:

  • jakich informacji mogę udzielać stronie?
  • w jaki sposób chronić dane przetwarzane przez firmę?
  • czego unikać?….etc.

Jeśli szukają Państwo wykwalifikowanego trenera, który poprowadzi dla Państwa firmy szkolenie dla pracowników zapraszam do kontaktu.

Opublikowane przez Mecenaska

Adw. Danuta Knapik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji w Katowicach na kierunku Prawo, ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, aktualnie prowadzi Kancelarię Adwokacką w Bielsku Białej oraz uczęszcza na studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim o tematyce „Prawo w ochronie zdrowia”. Specjalistka z zakresu prawa cywilnego, prawa w ochronie zdrowia oraz prawa autorskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: